تحقیق درباره سموم مواد غذایی

مطالب دیگر:
دانلود پاورپوینت آفت های کارکنان و مدیراندانلود پاورپوینت کارگاه آموزشی آفات و بیماریهای گندم و کلزادانلود پاورپوینت آيين يهوديتدانلود پاورپوینت آيين‌نامه‌ حفاظتي‌ مولد بخار و ديگ‌هاي‌ آبگرم‌دانلود پاورپوینت آيـيـن بـنـدگـي (كاربرد اخلاق در زندگي)  دانلود پاورپوینت برخورد با AEFI در چه سطحی صورت ميگيرددانلود پاورپوینت عوارض يا واکنش های جانبیدانلود پاورپوینت آيين‌نامه‌ و مقررات‌ حفاظتي‌ حفر چاه‌هاي‌ دستي‌ به تفكيك فصلدانلود پاورپوینت آيين‌نامه‌ حفاظتي‌ تاسيسات‌ و ماشين‌هاي‌ اره‌ چوب‌ بري‌ به تفكيك فصلدانلود پاورپوینت روش تدوین آیین نامه در کتابخانهدانلود پاورپوینت ADVISOR معرفي نرم افزار(نسخه 2002)دانلود پاورپوینت تصويربرداري از توزيع امپدانس الكتريكي داخل بدندانلود پاورپوینت حسابداری پیشرفته (1دانلود پاورپوینت آدرس گذاری و نام گذاری در کامپیوتردانلود پاورپوینت عدم مطابقت حقوقي كالا و ضمانت اجرايي آن در كنوانسيون وين و حقوق ايراندانلود پاورپوینت آداب معنوی دوران بارداریدانلود پاورپوینت آداب و نزاکت هدیه دادندانلود پاورپوینت بمروری بر ضروت ها و نیاز های استقرار اکتیو دایرکتوریدانلود پاورپوینت جوشدانلود پاورپوینت مدل مديريتي كنترل دسترسي نقش مبنا و امنیت پایگاه داده
تحقیق درباره سموم مواد غذایی,سموم مواد غذایی,مواد غذایی|آی کیو|iqp
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقیق درباره سموم مواد غذایی وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 15 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

انواعی از کودهای شیمیایی و سموم دفع آفات نباتی به وسیله گیاهان جذب شده و در قسمت‌های خوراکی گیاه ذخیره می‌شود

آیا تا به حال میوه‌ای خورده‌اید که مزه‌اش به نظرتان تلخ و غیرطبیعی بوده باشد؟ آیا شده است که سیبی را گاز بزنید و پس از خوردن، طعم موادشیمیایی را روی زبان‌تان حس کنید؟ اگر این‌طور است پس مطالب زیر را بخوانید:

موادشیمیایی مورد استفاده در کشاورزی، درست همان چیزهایی هستند که اگر به طرز صحیح مصرف نشوند، هم برای محیط زیست و هم برای سلامت انسان مضرند. این موادشیمیایی یا به عنوان کود مصرف می‌شوند یا سموم متعدد دفع آفات نباتی هستند.

انواع کودها از دیرباز در کشاورزی استفاده می‌شده‌اند. این کودها به وسیله گیاه جذب شده و در قسمت‌های خوراکی گیاه که به مصرف انسان یا حیوان می‌رسد، ذخیره می‌شوند و اگر مقدار آنها در محصول، بیش از حد مجاز باشد، تهدیدی جدی برای سلامت انسان محسوب می‌شوند. به عنوان مثال کود اوره که به علت ارزان بودن به مقدار بسیار زیادی مصرف می‌شود بعد از استفاده در محصولاتی مانند پیاز و سیب‌زمینی، به نیترات تبدیل شده و در آنها تجمع می‌یابد. نیترات یک ماده سرطان‌زا بوده و باعث سرطان‌های دستگاه گوارش می‌شود. نیترات علاوه بر سرطان، موجب بروز اختلالات ناهنجار در سیستم عصبی، غدد درون‌ریز و سیستم ایمنی بدن می‌شود.