تحقیق درباره سیستم کنترل داخلی

مطالب دیگر:
🔑تحقیق درباره تاريخ مرگ مدرن🔑تحقیق درباره مراحل آماده سازی قطعه جهت متالوگرافی 🔑تحقیق درباره مراحل طراحي قالبهاي برش🔑تحقیق درباره مردم مدينه ورسول اكرم🔑تحقیق درباره مشخصات و ويژگيهاي فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي سكونتگاههاي خودرو🔑تحقیق درباره معاد و آْخرت🔑تحقیق درباره معرفي گياهان🔑پاورپوینت ظهور و گسترش تمدن ایرانی اسلامی درس نهم تاریخ 2 پایه یازدهم 🔑تحقیق درباره معرفي واحد پتروشيمي رازي 🔑تحقیق درباره مشخصات و ويژگي هاي كلي نرم افزار🔑تحقیق درباره مفا‌هيم‌پا‌يه فن‌آوري‌اطلا‌عات🔑تحقیق درباره مقايسه ايي توصيفي بين ابزارهاي حل مسئله🔑تحقیق درباره روش دياليز با پيوند کليه 🔑تحقیق درباره مقدمه ای بر هنر كاشی كاری🔑تحقیق درباره مقدمه اي براي بهشت دانته🔑تحقیق درباره مكانيسم سلول🔑تحقیق درباره توبه چیست🔑تحقیق درباره مندليف🔑تحقیق درباره مهندسي شيمي نفت 🔑تحقیق درباره مهندسين معکوس و مهندسين مجدد
تحقیق درباره سیستم کنترل داخلی, سیستم کنترل داخلی, کنترل داخلی|آی کیو|iqp
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقیق درباره سیستم کنترل داخلی وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 55 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

ساختار کنترل داخلی یک سازمان شامل سیاستها و روشهایی است که برای تأمین اطمینان نسبی ازدستیابی به هدفهای سازمانی به وجود می آید . اطمینان نسبی بدان معنی است که هیچ ساختار کنترل داخلی ایده آل نیست و مخارج کنترل داخلی یک واحد تجاری نباید بیش از منافع مورد انتظار آن باشد این منافع شامل : توانایی ساختار کنترل داخلی ، برای :

1- حفاظت دارایی ها در برابر ضایع شدن ، تقلب و استفاده نادرست (کنترل داخلی حسابداری)

2- افزایش دقت وقابلیت اتکاء مدارک حسابداری (کنترل داخلی حسابداری)

3- تشویق کارکنان به رعایت رویه های واحد تجاری و سنجش میزان رعایت رویه ها (کنترل داخلی اداری)

4- ارزیابی کارآیی (کنترل داخلی اداری)

به طور خلاصه ساختارکنترل داخلی شامل کلیه اقداماتی است که به عمل می آید تا مدیریت اطمینان یابد هر چیز به گونه ای که بایدعمل می کند .

هر سیستم یا مجموعه ای از کنترل ها اعم از مالی و غیر مالی که برای دستیابی به اطمینانی منطقی از تحقق موارد زیر بر قرار می شود:

1- اثر بخش و کارآمد بودن عملیات

2- قابل اتکا بودن اطلاعات مالی و گزارشگری آن

3- رعایت قوانین و مقررات